Aktualności

Umowa kredytu CHF Getin Noble Bank nie istnieje!

Sąd Okręgowy w Poznaniu z odwagą i jakże trafnie zabiera głos w tzw. sprawach „frankowych”. Na skutek pozwu wniesionego przez klientów Kancelarii Prawnej „Konieczny, Grzybowski, Polak” z Poznania wspomniany Sąd wyrokiem z dnia 29 września 2017 r. (w sprawie o sygn. akt I C 1742/16) uznał umowę kredytu indeksowanego kursem CHF za nieistniejącą od samego początku. Z tej właśnie przyczyny SO w Poznaniu pozbawił wykonalności bankowy tytuł egzekucyjny (BTE) wystawiony kilka lat temu przez Getin Noble Bank po wcześniejszym wypowiedzeniu kredytu.

(więcej…)

Nowa odsłona bloga Kancelarii – PrawoMarketingu.pl

Z przyjemnością informujemy, że dzisiaj wystartowała nowa, odświeżona graficznie, odsłona bloga naszej Kancelarii, prowadzonego pod adresem  PrawoMarketingu.pl. Serdecznie zapraszamy do jej odwiedzenia i podzielenia się swoimi opiniami.

Nieważna umowa kredytu starego portfela mBank!

Przełomowy i precedensowy wyrok Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi w sprawie umowy kredytu hipotecznego indeksowanego kursem CHF starego portfela dawnego BRE Bank S.A. (obecnie mBank S.A.) – sąd stwierdził nieważność całej umowy kredytu, albowiem nie zawierana ona ważnego postanowienia regulującego warunki zmiany oprocentowania! Wyrok zapadł wprawdzie w dniu 27 września 2016 r. (sygn. akt XVIII C 4360/15), lecz dopiero teraz znane jest pisemne uzasadnienie.

Sprawę prowadził w imieniu powódki-kredytobiorcy radca prawny Tomasz Konieczny, partner w naszej Kancelarii. Wyrok jest jeszcze nieprawomocny – bankowi przysługuje apelacja do Sądu Okręgowego w Łodzi.

(więcej…)

20 naszych Klientów wygrywa spór z mBankiem!

mBank S.A. będzie musiał zwrócić 20 naszym Klientom (kredytobiorcom) nadpłacone oprocentowanie kredytów hipotecznych waloryzowanych kursem CHF wraz z odsetkami i kosztami procesu na łączną sumę ok. 0,5 mln zł – taki jest skutek wyroku Sąd Okręgowy w Łodzi z 17 października 2016 r. (sygn. akt III Ca 1427/15), który oddalił połączone apelacje banku.

Sprawa dotyczyła nadpłaconych rat spłaty kredytu z okresu od 2006 do 2011 r. Wyrok jest już prawomocny i nie przysługuje od niego skarga kasacyjna do Sądu Najwyższego. Bank musi się teraz spodziewać wezwań do zapłaty, a w razie dalszego oporu, także pozwów za kolejne lata, w których pobierał z kont naszych Klientów (kredytobiorców) znacznie zawyżone raty.

Gratulujemy naszym Klientom oraz zespołowi naszych prawników, którym kierował mec. Tomasz Konieczny!

(więcej…)

Uwaga! Zmiana numeru telefonu stacjonarnego Kancelarii

Uprzejmie informujemy, że w dniu dzisiejszym zmianie uległ numer telefonu stacjonarnego naszej Kancelarii. Aktualny numer telefonu do nas to +48 61 649 44 40.

Pozostałe numery telefonów, w tym telefony komórkowe bezpośrednie do prawników Kancelarii nie uległy zmianie.